bayhatexpxychworkjusriedaimextingveccomp.co

strange sorry, that interfere, but..

Category: DEFAULT

9 thoughts on “ ОЊОјОїПЃП†О· ОЈО±ОЅ О‘ОјО±ПЃП„ОЇО± - ОќОЇОєОїП‚ ОљОїП…ПЃОєОїПЌО»О·П‚ - О¤О± ОљО±О»ПЌП„ОµПЃО± (CD)

 1. Najind
  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар издал наредба за обдукција на тричленото семејство – маж, жена и нивната 14 .
 2. Vimuro
  Током говора актуелног председника Украјине Петра Порошенка у Авдејевци у Доњецкој области онесвестила се припадница војске која је стајала иза њега, пренела је телевизија „ Украјина“.
 3. Gajora
  -Обвинетите на 29 јуни година околу часот на бул. Александар Македонски во Скопје, на автобуската постојка пред фабриката Алкалоид, му пристапиле на оштетениот и .
 4. Mazucage
  Након дужег указивања на пропусте градских власти Новог Пазара према ПУ,,Младост”, године одржан је састанак челника градске управе и представника синдиката,,Независност”, Срђаном Словићем и Сузаном.
 5. Taubar
  Господине Огненовски зошто сметате дека е потребно промена на сегашниот изборен модел, а за кое нешто од основање на политичката партија ДЕМОКРАТИ до денес гласно говорите и се залагате? ДЕМОКРАТИ како политичка.
 6. Sajind
  Шест лица се повредени денеска кога еден маж со автомобил удрил во ѕид на Методистичката црква во Колумбус, каде во тек била утринската служба, при што го скришил витражот на прозорците на црквата.
 7. Arashinris
  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци врши увид на магистралниот пат Градско-Прилеп каде што утрово се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот, а петмина се.
 8. Faujind
  Кога станува збор за љубовта и промените на љубовен план, втората половина на месецот ќе ви донесе долго очекувана промена.
 9. Guzahn
  Дали Министерството за внатрешни работи и Јавното обвинителство ќе покренaт истрага по допрен глас за говор на омраза и повик за насилство против музичарот Златко Ориѓански, кој „им најде лек“ на македонските.